Leoś urodził się 16 grudnia 2010 roku z rzadką chorobę genetyczną – Zespołem Centralnej Hipowentylacji (CCHS), potocznie zwanym Klątwą Ondyny. Choroba między innymi charakteryzuje się ustawaniem czynności oddechowych podczas snu oraz upośledzeniem autonomicznego układu nerwowego. Leo, gdy tylko zasypia, musi być podłączany przez rurkę tracheostomijną do respiratora.

Leo wymaga bezustannego nadzoru oraz opieki - zarówno w dzień jak i w nocy, stałej rehabilitacji oraz opieki lekarskiej. Prawdopodobnie, kiedy będzie starszy, będzie możliwe wszczepienie mu stymulatora przepony, dzięki czemu uniezależni się od respiratora.

Naszym celem jest zapewnienie Leo jak najlepszego rozwoju. Odpowiednia, staranna opieka specjalistów oraz liczne ćwiczenia pozwolą mu w przyszłości uczęszczać do szkoły oraz prowadzić prawie normalne życie.

Obecnie Lew rozwija się prawidłowo, z lekkim opóźnieniem motorycznym. Chodzi, je wszystko i w każdej postaci. Pod względem psychologicznym nie odstaje od normy (ponoć w pewnych kwestiach nawet wyprzedza rówieśników).

EDMOND_20120226_104848_resize.jpg.scaled500

Leohobby 01.2012: książki, muzyka, jedzenie, gra w piłeczkę, zabawa z tańczącym misiem, wyrzucanie smoczka z łóżeczka, zabawa zużytymi cewnikami i własnymi stopami.

Leohobby 11.2012: książki, rysowanie, zabawa klockami, jedzenie, kąpiel, jedzenie, rozładowywanie zmywarki, jedzenie.

Leohobby 01.2014: samochody, mapy, podróże, liczenie, czytanie, pisanie